POLSKI ZWIĄZEK WETERANÓW LEKKIEJ ATLETYKI


Członek Światowego Związku Masters - WMA

Członek Europejskiego Związku Masters - EMA

Członek Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - PZLA
AKTUALNOŚCI

Awaria stronyJak mogą państwo zobaczyć strona pzwla.pl powróciła i funkcjonuje już w normalny sposób. Bardzo przepraszamy za brak dostępu do strony w dniu wczorajszym, a także dzisiejszego poranka. Niestety z niedzieli na poniedziałek nastąpiła aktualizacja oprogramowania serwera na którym funkcjonuje nasza strona co spowodowało czasową niedostępność usługi w dniu wczorajszym i dzisiejszym. Postaramy się uniknąć takiej sytuacji w przyszłość. Za powstałe problemy serdecznie przepraszamy

                                                                                                                                                  Zespół pzwla.pl

czytaj dalej


Mistrzostwa Białorusi otwarte także dla polskich weteranów03 lutego w Mińsku odbędą się Otwarte Mistrzostwa Białorusi Weteranów w Lekkiej Atletyce.  Formuła zawodów pozwala brać udział w rywalizacji także obcokrajowcom, w tym oczywiście także Polakom.

czytaj dalej


Trwa rejestracja na 26 Halowe Mistrzostwa Polski Weteranów. Zgłoś się!Ruszyła rejestracja weteranów szykujących się do startu w halowych mistrzostwach kraju, które 25 lutego odbędą się w Arenie Toruń. Tradycyjnie zarejestrować można się poprzez zgłoszenia papierowe lub przez Internet.

czytaj dalej


Mitingi w Toruniu także dla weteranówDocelową imprezą w sezonie halowym dla większości polskich weteranów będą mistrzostwa kraju, które odbędą się w Toruniu 25 lutego. Chętni, którzy chcieliby wcześniej urządzić sobie porządną "rozgrzewkę" w toruńskiej Arenie, mogą to uczynić podczas ogólnopolskich zawodów lekkoatletycznych, które odbędą się w tym miejscu w styczniu.

czytaj dalej


Kończy się termin rejestracji na mistrzostwa w DaeguCi, którzy chcieliby wystartować w najbliższych Halowych Mistrzostwach Świata Masters, a jeszcze się nie zgłosili do rywalizacji, powinni się pospieszyć. Przypominamy, że walka weteranów o medale w koreańskim Daegu odbędzie się w dniach 19-25 marca, jednak termin zgłoszeń upływa już 24 stycznia.

 

czytaj dalej


Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!Zdrowych, radosnych,  pogodnych i spędzonych w gronie najbliższych

Świąt Bożego Narodzenia

oraz wszelkiej pomyślności, sukcesów - zarówno osobistych, jak i sportowych -

w Nowym, 2017 Roku

życzy

Zarząd Polskiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki

 

 

czytaj dalej


Zmiana terminu zawodów w PuckuKrzysztof Jędrzejewski przesłał natępującą  informację; "ze względu na zawody w Tata i Toruniu które planowane są na II połowę sierpnia proszę o zmianę terminu Mistrzostw Gminy Puck z 19.08.2017 na sobotę 15.07.2017"

czytaj dalej


Mastersi w ministerstwieMedaliści Mistrzostw Świata Weteranów / MASTERSÓW / Lekkiej Atletyki z Perth w Australii byli gośćmi  podsekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki - Jana Widery.

czytaj dalej


Memoriał im. Bogdana Niemca odwołanyW dniu dzisiejszym otrzymałem niedobrą wiadomość.

Gmina Zbąszynek – organizator jednej z bardziej ulubionych i cenionych imprez przez weteranów-miotaczy czyli Memoriału im. Bogdana Niemca – dokonała przeglądu kalendarza prowadzonych imprez sportowych.

Wynik przeglądu przeprowadzonego z powodów finansowych i organizacyjnych jest niekorzystny dla weteranów. Gmina rezygnuje z organizacji drugiego (sobota), weterańskiego dnia zawodów. Memoriał będzie rozgrywany wyłącznie z udziałem młodzieży szkolnej, na nowym stadionie w Zbąszynku.

Decyzja taka została uzasadniona malejącym z roku na rok zainteresowaniem imprezą i brakiem sportowego udziału lokalnej społeczności w zawodach. Dodatkową okolicznością jest utrata parametrów dużej rzutni w Dąbrówce, jaka wystąpiła po przeprowadzeniu remontu i modernizacji płyty boiska piłkarskiego.

Zatem termin przyszłorocznych zawodów w ramach Memoriału im. Bogdana Niemca
–  tj. 27 maja uzgodniony na początku listopada br.  – jest już nieaktualny.

Jerzy Jurkowski

czytaj dalej


Komunikat PZWLA 1/2016, Komunikat organizacyjny 26 HMPW Toruń 2017Zapraszam do lektury komunikatów: Komunikat PZWLA 1/2016, Komunikat organizacyjny 26 HMPW Toruń 2017

czytaj dalej


AUTORZY
KALENDARZ
Styczeń 2017
Pon Wt Śr Czw Pt So Nd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
ZAWODY MIĘDZYNARODOWE
Perth 2016 - World Masters Athletics Championships
EMACNS 2016 Portugal
EMACI Ancona 2016
WMACi 2017 Daegu Korea
EMACI Toruń 2015
EMACS 2017 Denmark
PARTNERZY
SPONSORZY